Боєць Антон Теленчак, позивний МИРОТВОРЕЦЬ

Мій чоловік, Теленчак Антон Сергійович, народився 12 червня 1992 року. Його позивний — МИРОТВОРЕЦЬ. Після закінчення «Морехідної школи» МПТУ, він вирішив присвятити своє життя службі в армії. У 2013 році, після проходження строкової служби, підписав контракт зі Збройними Силами України. З 2014 по 2017 рік він брав участь в Антитерористичній операції (АТО), за що отримав нагороди.

Після завершення контракту у 2017 році Антон звільнився з військової служби та вирішив зайнятися тим, що завжди приносило йому задоволення — розведенням кролів, фазанів та інших тварин. Він також захоплювався співом та грою на гітарі, що приносило йому неабияке задоволення в перервах між роботою та доглядом за господарством.

Але 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна війна. Наступного дня, 25 лютого, Антон без вагань зібрав речі та добровільно поїхав до військкомату, щоб стати на захист нашої держави та рідних. Доля знову привела його в Донецьку область, де він служив у військовій частині А0536, окремій механізованій бригаді, на посаді старшого сержанта.

Під час бойових дій поблизу населеного пункту Володимирівка, Донецької області, 15 травня 2022 року Антон отримав тяжке поранення: мінно-вибухове уламкове поранення лівої тім'яної та скроневої часток голови. Він перебував у комі майже три місяці, і коли вийшов з неї, ми почали вчитися всього заново — пити, їсти, тримати ложку, сидіти, ходити, говорити.

Вже два роки та три місяці разом з чоловіком проходимо цей складний шлях лікування та реабілітації. Як би важко не було, ми не збираємось здаватися. У цьому бою Антон повинен перемогти, щоб повернутися до повноцінного життя.

Зараз уже є помітний прогрес. Антон вже починає говорити, впевнено відповідаючи на питання «так» чи «ні». Повторює багато слів, які поки ще вимовляє не зовсім чітко. Він потихеньку сам ходить, але через великий ризик падіння я завжди залишаюся з ним поруч.

Лікарі дають непогані прогнози, говорять, головне не зупинятися і продовжувати відновлення. Попереду Антона чекає багато роботи над собою. Наразі потребує відновлення в «Західному реабілітаційно-спортивному центрі» НКСІУ.

 

ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 90 000 ГРН

 

У жовтні завершений черговий етап реабілітації Антона Теленчака, який знову довів свою неймовірну силу духу та рішучість у боротьбі за власне відновлення. Завдяки систематичній праці фахівців «Західного реабілітаційно-спортивного центру» НКСІУ та самовідданості Антона, досягнуто помітних успіхів.

Покращення у показниках ходьби: швидкість та витривалість зросли, ризик падіння зменшено, але досі залишається високий, і тому Антон потребує супроводу при ходьбі. 

Після курсу реабілітації Антон став більш контактним та зацікавленим у спілкуванні, проте його мовлення залишається відсутнім. Відмічається активність міміки, проте він не здатний промовити своє ім’я, але став відтворювати окремі звуки.

На фоні всього цього, гностичні функції залишаються майже непорушеними, що вселяє оптимізм щодо подальших кроків у відновленні. Однак, залишається необхідність подальшої нейропсихологічної корекції.

Попереду Антона чекають нові виклики, але кожен досягнутий крок — це ще одна перемога над обставинами. Ми й надалі будемо надавати всю необхідну підтримку для його подальшого відновлення.

Антон — це людина, яка мужньо бореться за своє здоров’я та незалежність після важкого поранення. Його історія — це постійна робота над собою. Тривалий час він проходив реабілітацію в різних медичних установах, але саме курс у «Західному реабілітаційно-спортивному центрі» НКСІУ восени 2024 року став справжнім проривом. Завдяки підтримці фонду «Громадянин» Антону вдалося значно покращити свій стан, відновити навички ходьби, зміцнити м’язи та навіть зменшити ризик падінь.

Однак, після повернення додому без належної реабілітації стан Антона знову почав погіршуватися. Це вкотре довело, наскільки важливою є професійна підтримка для збереження його активності, здатності до пересування та полегшення щоденного життя як для нього, так і для його дружини, яка є його незмінною опорою. 

Антон знов звернувся до Фонду з приводу пройти додатковий курс реабілітації, який дозволив йому:

  • відновити та вдосконалити навички ходьби;
  • покращити рівновагу та зменшити ризик падінь;
  • зміцнити м’язи, підвищити витривалість і швидкість рухів.

Ці досягнення роблять Антона більш незалежним у пересуванні та значно спрощують його повсякденне життя.

Ми щиро дякуємо кожному, хто долучився до цього збору, поділився інформацією або підтримав теплим словом! Ваша допомога робить неймовірне — повертає людині можливість бути активною, жити з меншими труднощами та мріяти про майбутнє.

Ми хочемо висловити щиру подяку телеканалу «Рада» та ведучій Світлані Усенко за інформаційну підтримку. Завдяки вашій участі, щирому бажанню допомогти, нам вдалося об’єднати небайдужих людей та досягти мети.

Ваш внесок не лише фінансовий, але й моральний. Ви вкотре довели, що медіа можуть бути справжнім рушієм змін і допомоги в нашій країні. Ваші слова, сюжети та небайдужість стали важливою складовою цього успіху.


Антон, ми віримо, що цей курс стане черговим кроком до твоєї перемоги над обставинами!
 

ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 90 000 ГРН


ЗАГАЛОМ ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 180 000 ГРН