
Мене звати Наріжний Віталій, позивний НІЖ. Моя історія така ж, як і в багатьох тих, хто приєднався до Сил Оборони в кінці лютого 2022 року. Я пішов у ТЦК, віддав свій старий військовий квиток радянського зразка і попросив: «Запишіть у будь-який підрозділ». Строкову я колись служив у стройбаті — навіть жодного разу не стріляв з автомата. Так і потрапив до 101 бригади ТрО.

За час служби ми побували у багатьох гарячих куточках країни. Але для мене все завершилося в Бахмуті.
27 квітня 2023 року ми були в підвалі напівзруйнованого будинку. І туди прилетів снаряд — скоріш за все з танка. Вибух — і я вже лежу. Спробував підвестися — не можу навіть сісти. Хапаюся за ногу — а там гаряче місиво. Я одразу зрозумів, що стікаю кров’ю. Дякувати Богу, я не втратив свідомість і якось не отримав контузію. Інакше я б зараз цього не писав. Наклав собі турнікет, покликав побратима, попросив його затягнути сильніше… Біль була така, що не передати словами.
Тоді загинули двоє наших хлопців, ще п’ятеро отримали важкі поранення.
Потім евакуація — Дружківка, Ізюм, Харків. У госпіталі в Харкові намагалися врятувати ногу. Але через три тижні стало зрозуміло, що зберегти її неможливо. Ампутували спочатку нижче коліна, а потім — і вище.

Почалася довга і виснажлива реабілітація. Було ще кілька операцій. Протезувався у Львові, почав відновлюватися, трохи займатися, ходити. Але біди не закінчилися — на слизькій вулиці впав і зламав шийку стегна тієї самої, ампутованої ноги. Знову операція, гвинти в кістці, заборона руху на кілька місяців.
Зараз все більш-менш. Я знову ходжу на протезі, спираючись на милиці. Але маю сильний страх падіння. Тому подав документи на електронний протез по державній програмі, який допомагає утримувати рівновагу й має багато функцій для активного життя.
Моя найближча ціль — опанувати новий протез і навчитися ходити без милиць.
Для цього мені необхідно пройти курс реабілітації у найкращому місці, де я був — у «Західному реабілітаційно-спортивному центрі» НКСІУ. Це унікальний центр з фахівцями, які дійсно допомагають повернутись до активного життя.

А моя мрія — стати на серф. Так, саме так — попри все, навчитися серфінгу.
Звертаюся до фонду з проханням допомогти мені пройти цю реабілітацію. Це ще один важливий крок на шляху до самостійного, активного життя. Я готовий працювати, вчитись, долати страх і біль.
____________________________________
Збір для Віталія Наріжного, позивний НІЖ — успішно закрито.
Потребу Віталія вже повністю оплачено! Він вже розпочав курс реабілітації у «Західному реабілітаційно-спортивному центрі» НКСІУ. Це важливий крок на шляху його відновлення та повернення до повноцінного життя.


Щиро дякуємо нашим партнерам з Канади, а також усім, хто підтримав цей збір — кожна гривня, кожен репост і добре слово мали значення. Завдяки вам Віталій отримав шанс знову впевнено стояти на ногах.
Ми віримо, що цей шлях відновлення буде успішним. Дякуємо, що поруч. Дякуємо, що допомагаєте нашим захисникам не здаватися.
За курс реабілітації Віталія було сплачено в рамках програми «РЕАБІЛІТАЦІЯ КІБОРГІВ 2.0» за підтримки Canada-Ukraine Foundation та UCC National – Ukrainian Canadian Congress.
ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 90 000 ГРН
