
У 2012 році я проходив строкову службу в Бучі. Саме там присягнув захищати Україну — і я цю присягу тримаю досі. Коли почалося повномасштабне вторгнення, я навіть не вагався: сам прийшов до військкомату. Бо так має чинити чоловік, який вірний своїм словам.

Служив у вогнеметному батальйоні «Химера». Ми тримали оборону на Херсонському напрямку. У жовтні 2022 року, всього за 30 кілометрів до звільненого Херсона, я отримав важке поранення під час розвідки боєм. Наш танк потрапив у засідку, його підбили Птуром з двох боків. Пам’ятаю гучний свист у вухах, полум’я… а потім — тиша. Прийшов до тями на уламках машини. Навколо — пустка, нікого, тільки дзвін у голові.
Мені вирвало 5 см великогомілкової кістки, іншу кістку — роздробило. Я сам собі надавав першу допомогу, повз до своїх на животі майже кілометр. Знепритомнював, приходив до тями і знову повз. Було страшно. Хотів просто лягти й не рухатись. Але подумав про маму. Про її сльози. І поповз далі. Доповз.


Потім були лікарі — Кривий Ріг, Трускавець, Львів. У Львові — вже реальне лікування. Переніс 21 операцію, встановлення апарату АЗФ (апарат зовнішньої фіксації), нарощування кістки. У тому ж бою я втратив найкращого друга. Його смерть досі болить. Я тоді хотів якнайшвидше повернутися на фронт.
Мій шлях до одужання був довгий і болісний. Пересадка шкіри, пошкоджені м’язи, втрата слуху, розрив барабанних перетинок, струс мозку. Та я вистояв. І коли все, здавалося б, загоїлось — почалась найважча частина: реабілітація.
Коліно не згинається. Стопа не працює. Щоб знову навчитись нормально ходити — мені потрібно багато роботи з реабілітологами. Наразі терміново потребую спеціалізованої реабілітації в «Західному реабілітаційно-спортивному центрі» НКСІУ. Саме там є фахівці, які можуть допомогти мені повернути функції ноги.

Також у подальшому запланована операція на вуха, щоб повернути слух.
Я не здався тоді — і не здамся зараз. Моя мета — повністю відновитися і повернутись на службу. Я вірю, що ще зможу стати в стрій. Але зараз я потребую підтримки.

____________________________________________
Завдяки підтримці небайдужих ми повністю закрили збір на оплату спеціалізованої реабілітації для Миколи Хомина.
Курс відновлення в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ пройдено.
Курс реабілітації тривав 30 днів і був результативним. Мета — покращити силу, витривалість, амплітуду рухів і функціональність правої нижньої кінцівки — досягнута частково. Микола проходив курс з опорою на дві підлокітні милиці. За висновками фахівців з фізичної та ерготерапії:
в усіх тестах — позитивна динаміка:

Фахівці рекомендують продовжити індивідуальну реабілітацію з акцентом на відновлення повноцінної ходи без допоміжних засобів.
Ми щиро дякуємо:
Попереду в Миколи — нові етапи відновлення. А ми — поруч. Бо підтримка захисника не закінчується після збору.
ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 90 000 ГРН