Боєць Дмитро, позивний ФОТОГРАФ

Я, Дмитро, позивний ФОТОГРАФ, записався в ТРО у перший день повномасштабної війни. На другий день вже був зі зброєю в руках. До цього не мав строкової служби, не хотів тікати від війни. 

У цивільному житті працював спортивним фотографом, це навички стали у пригоді – був влучним стрільцем. 

Безпосередньо на «нулі» був 84 дні. Жили в ямах, викопаних за триста метрів від ворога.

25 серпня 2022 року, під час виконання бойового завдання, мене важко поранило уламками з АГСу і міномету. Найбільший уламок перерізав артерію і сухожилля у нозі. Завдяки медичній підготовці зміг самотужки накласти турнікет, мені вдалося не втратити свідомість. Військові витягували під відкритим вогнем.

В момент поранення, після накладення турнікету намагався повзти, спираючись на автомат. Проповз півметра і сил більше не було. Був я у свідомості до моменту першої польової операції. Далі мене відправили в найближчу лікарню. Загальний час евакуації складав більше чотирьох годин.

Перший тиждень лікарі намагались зберегти ногу, пізніше при транспортуванні в іншу лікарню виявилось, що почався сепсис. На дев'ятий день після операції ногу ампутували вище коліна. Але навіть якби вдалось зберегти – не ходив би, оскільки все було понівечено уламками.

Через декілька тижнів після поранення зі мною зідзвонився парамедик, він був дуже здивований, що моє серце витримало. З його слів втрата крові була перебільшувала норму. Як він сказав: «65% крововтрати!».

Після 12 операцій і більше року лікування я отримав високофункціональний протез за державною програмою. Він дозволяє мені повернутися до активного життя. Зараз потребую спеціальну накладку, яка допомагає комфортно використовувати протез. На жаль, державних коштів не вистачило, вони були витрачені на сам протез.

Не втрачаю оптимізму. Завжди дотримуюсь думки, що нам не даються випробування, яких ми не можемо витримати. Тепер жартую, що можу грати пірата у кіно — якщо маєте знайомих у кіноіндустрії, передайте їм про мене, зекономлять на комп'ютерній графіці. 

Наразі потрібна ваша допомога, щоб придбати накладку для більшого комфорту.

 

ЗІБРАНО ТА ПЕРЕРАХОВАНО: 17 000 ГРН